کسب مدال طلای EURO INVENT 2015 در حوزه خلاقيت و نوآوري

در هفتمین نمایشگاه بین المللی خلاقيت و نوآوري اروپا در کشور رومانی صورت گرفت؛
طرح سیستم های هوشمند روشنایی پژوهشگاه شاخص پژوه،  مدال طلای EURO INVENT 2015   در حوزه خلاقيت و نوآوري را کسب کرد.

طرح سیستم های هوشمند روشنایی شاخص پژوه در هفتمین نمایشگاه بین المللی خلاقیت و نوآوری EURO INVENT 2015   در کشور رومانی مدال طلای این نمایشگاه را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه شاخص پژوه، طرح سیستم های روشنایی هوشمند تهیه شده توسط پژوهشگران پژوهشگاه شاخص پژوه  که به تولید انبوه رسیده است، توانست در هفتمین نمایشگاه بین المللی خلاقیت  و نوآوری كه از تاريخ 14 تا 16 MAY 2015 در بين مجموع 450 طرح ارائه شده در شهر ياشي روماني برگزار شد به مدال طلا دست پيدا كند.
گفتنی است بیش از 15 طرح از جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه اروپایی معرفي شده که از طرح های ایرانی و غرفه های ایجاد شده در این نمایشگاه، پژوهشگاه شاخص پژوه توانست حائز رتبه برتر شود.
نمایشگاه تخصصی اختراعات و نوآوري ها، سالانه به صورت بین المللی در یکی از کشورهایی اروپایی برگزار می شود  و دانشگاه های برجسته اروپایی و آسیایی و برخی از شرکت های معتبر جهانی از جمله برگزار کنندگان این همایش هستند.
در راستاي كمك به تقويت تجاري سازي دانش و تبدیل ایده ها به محصول و فناوري به عنوان يكي از اهداف راهبردي پژوهشگاه شاخص پژوه، طرح پژوهشی  سیستم های روشنایی هوشمند با قابلیت مدیریت مصرف نور و انرژی با تکنولوژی LEDEX از جمله فناوری های سبزي است که ایده تحقیق و پژوهش آن طی ماهها تلاش، توسط پژوهشگران پژوهشگاه شاخص پژوه مطرح شده و در نهایت توسط پژوهشگران این پژوهشگاه به تولید انبوه رسیده است.
از جمله مزيتهاي ویژه این فناوري، بهینه سازی مصرف انرژی، امکان مدیریت و کنترل شدت نور، عدم وابستگی شدت نور به درجه حرارت محیط، طول عمر بالا، زاویه پرتاب و عمق روشنایی مطلوب و تولید نور سرد بوده كه علاوه بر کاهش قابل توجه در مصرف هزینه، راندمان بهتری در تولید نور دارد.

 

ادامه مطلب