چهارمین دوره نمایشگاه و جایزه فیروزه با همکاری مرکز کارآفرینی و شتاب دهنده شاخص پژوه تدبیر ایرانیان

چهارمین دوره نمایشگاه و جایزه فیروزه؛ ویژه تولیدات داخلی در حوزه نوشت‌افزار،‌اسباب‌بازی، هدایای فرهنگی، کالاهای فرهنگ‌محور خانواده، پژوهش‌ها و استارتاپ‌های فرهنگی، ساعت 10 صبح امروز چهارشنبه( 12 دی‌ماه) در بوستان گفتگو آغاز به کار کرد. فیروزه در نمایشگاه دارای دو بخش خواهد بود که یکی کالا و دیگری پژوهش و صنایع خلاق خواهد بود.

جایزه فیروزه یک جشنواره در جهت حمایت از کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را برگزار می کند. چهارمین دوره جایزه فیروزه زیرنظر معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو بخش کالایی و پژوهش به شناسایی، معرفی، تقدیر و حمایت از دستاوردها، تولیدات و کالاهای فرهنگی و ایده‌های خلاق با الگوی ایرانی-اسلامی می‌پردازد.برای نخستین‌بار در چهارمین دوره جایزه فیروزه 50 استارتاپ فرهنگی با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به رقابت خواهند پرداخت که رتبه‌های یک تا سه نشان فیروزه و هدایای نقدی و غیر نقدی دریافت خواهند کرد. محورهای آثار ارسالی به تین رویداد به شرح زیر می باشد:

1.نوشت افزار، اسباب بازی و سرگرمی، هدایای فرهنگی، کالاهای فرهنگ محور خانواده
2.پژوهش های فرهنگی با موضوعات اقتصاد فرهنگ و صنایع خلاق فرهنگی
3.ایده های استارتاپی

امسال بخش پژوهش به این جشنواره اضافه شده است و افرادی که دارای ایده پژوهش، مقاله، پایان نامه و یا صنایع خلاق فرهنگی هستند می توانند در این رویداد ملی شرکت کنند. بخش پژوهش شامل کتاب مقاله ایده و پژوهش های مرتبط به فرهنگ و کالاهای فرهنگی  و نیز در بخش صنایع خلاق شامل موضوعات چند رسانه ای (کلیپ نگاره صوت و پادکست و... ) شبکه های اجتماعی ، محصولات نرم افزاری و ایده های مرتبط با فرهنگ می باشند.

در این نمایشگاه مخاطبانی از اقشار مختلف،  تولید کننده تا مصرف کنندگان کالا، دانشجویان و دانشگاهیان و کارآفرینان حضور دارند. مرکز خدمات کارآفرینی و شتاب دهنده شاخص پژوه تدبیر ایرانیان به همراه انجمن حرف حساب بخش پژوهش این جشنواره را برگزار می کنند.


 

ادامه مطلب